Hopp til hovedinnhold

Unikt samarbeid skaper videreutdanning innen autismespekterforstyrrelser (ASD)

29 personer deltar i disse dager i det første kurset i videreutdanningen "Bedre læring for barn, unge og voksne med Autismespekterforstyrrelser (ASD)". Etterutdanningen er kommet i stand gjennom et enestående samarbeid mellom kompetansemiljøer i Midt-Norge. Dette var opprinnelig et prøveprosjekt, men det vurderes om det utdanningen skal bli et varig tilbud.

Det er Helse Midt-Norge, NTNU, Autismeforeningen i Sør-Trøndelag, Tambartun kompetansesenter sammen med Trondheim og Verdal kommuner som står bak det unike etterutdanningstilbudet.

Studietilbudet består av tre studieemner med tilsammen 30 studiepoeng, og er en del av et masterprogram i spesialpedagogikk.
Målgruppe for utdanningen er personer som ønsker å dyktiggjøre seg i arbeid med mennesker med ASD-diagnose, både i spesialisthelsetjenesten og kommuner. I helseforetakene er kurset spesielt egnet for psykiatri og habilitering. For kommunene er kurset myntet på personer som jobber i oppvekst, skole og omsorgsboliger.

Kurset kan også tas utenom masterprogrammet i spesialpedagogikk.

Mer informasjon om tilbudet og kontaktpersoner kan du finne her:
Brosjyre om videreutdanning innen autisme
Kursprogram

Tilbakemelding på denne siden

Publisert: 28.08.2009 10:41

Helse Midt-Norge RHF