De fem regionale helseforetakene i Norge har inngått avtale med Telenor om leveranse av telefonitjenester. Avtalen omfatter fast- og mobiltelefoni og kombinasjoner av disse. Dessuten omfatter avtalen en rekke avanserte telefonitjenester. Umiddelbar innsparing for Helse-Norge vil være 10-15 millioner kroner i året, avhengig av hvilke avtaler helseforetakene tidligere har hatt med andre leverandører.
- Denne avtalen er helt i tråd med tankene bak helsereformen, fremholder stabsdirektør Per-Holger Broch i Helse Midt-Norge. Ved å gå sammen i forhandlingene har vi fått gode økonomiske vilkår. Dessuten har vi etablert et forhold til Telenor som gir mulighet til mer effektiv bruk av kommunikasjonsteknologi i helsesektoren.
En vurdering som avtalepartnerne har foretatt viser at dersom de tiltak og opsjoner som ligger i avtalen blir benyttet fullt ut, kan de samlede innsparingsmulighetene komme opp i 25-30 millioner kroner i året. Dette tallet er ikke en direkte rabatt, men effekten av de tiltak og opsjoner som er foreslått i avtalen.
Administrerende direktør Morten Karlsen Sørby i Telenor mener avtalen viser at Telenor hevder seg i tøff konkurranse. - Vi er konkurransedyktige på verdiøkende tjenester og pris. Avtalene med de regionale helseforetakene er viktig for Telenor. Vi har et langt samarbeidsforhold med helsesektoren.
Fra helseforetakenes side har Anders Villand Skumsnes (Helse Øst), Reidar Løkken, prosjektleder (Helse Sør), Torbjørn Eliassen (Helse Vest), Bård Skage (Helse Midt-Norge) og Tor-Arne Haug (Helse Nord) forhandlet frem avtalen. I alle de regionale helseforetakene har brukergrupper medvirket i anbudsprosessen.
Avtalen omfatter:
Definerte priser på:
· Mobil - Mobil
· Mobil - Fast - Mobil
· Fast - Fast
· Fast - Mobil - Fast
Internt "privat" nett for Helse Norge
Apparatstøtte - Mobil
Prioritert kundeservice
· Servicetelefon - VIP feilmottak
· 09000
Tilgang til Online systemer for:
· Ajourhold av abonnement
· Ajourhold av fakturabase
· Bestilling/Avbestilling
· Effektivisering av abonnement
· Komplette oversikter over abonnementsforhold
Mobildekning
Lokalt kontaktnett i alle regioner
Mulighet for implementering av VIP/Proffnett
· Interne nummerplaner
· Talestyrt sentralbord
Mulighet for In-Contact - Callsenter tjenester
Mulighet for fakturatjenester
· Elektronisk faktura
· Trafikkanalyser og tiltak