Etter snart fem år som kommunikasjonsdirektør velger Synnøve Farstad å slutte i Helse Midt-Norge for å gå over i annen virksomhet. Fra 1. januar 2007 starter hun i konsulentselskapet Kommunikasjon og Omstilling som partner og rådgi
- Synnøve Farstad har gjort en svært god jobb for Helse Midt-Norge. Som kommunikasjonsdirektør har hun lagt grunnlaget for god dialog med brukere, helseforetakene, primærhelsetjenesten, politikere, media og andre sentrale aktører. Dette er avgjørende for at Helse Midt-Norge skal lykkes i omstillingsarbeidet, sier administrerende direktør Paul Hellandsvik.
- Å drive kommunikasjonsarbeid og omstilling i sykehus er både utfordrende og veldig meningsfylt. Jeg forlater en svært spennende stilling til fordel for en annen, sier Synnøve Farstad. Hun fratrer stillingen før jul og begynner i Kommunikasjon og Omstilling ved årsskiftet.