Nær 12.000 av de 15.000 ansatte i helseforetakene i Midt-Norge deltok i arbeidsmiljøundersøkelsen som ble gjennomført i mars i år. Resultatet viser at det er betydelige forskjeller mellom helseforetakene i regionen, men i snitt scorer Helse Midt-Norge godt når det gjelder arbeidsglede – og ligger på nivå med resten av helse-Norge.
Årets undersøkelse viser også at en av tre ansatte som jobber deltid, ønsker en større stillingsandel. Helse Midt-Norge skal i løpet av året redusere omfanget av deltid og samarbeider med de ansattes organisasjoner for å kartlegge og iverksette tiltak.
- Vi er svært godt fornøyd med at 78 prosent av de ansatte har deltatt. Det gjør at undersøkelsen er representativ og helseforetakene vil kunne bruke undersøkelsen til å rette oppmerksomheten mot konkrete tiltak for å forbedre arbeidsmiljøet på den enkelte arbeidsplass. Alle er utfordret til å identifisere minst fird forbedrings-/bevaringsområder. Etter hvert som de foretaksvise resultatene presenteres og gås gjennom lokalt de kommende ukene, vil både ansatte og ledere få nyttige tilbakemeldinger, sier HR-direktør Sveiung Aune i Helse Midt-Norge RHF.
Mobbing fikk spesiell oppmerksomhet etter forrige arbeidsmiljundersøkelse som ble gjennomført i 2008. Undersøkelsen nå viser at omfanget av slik adferd ikke skiller seg fra resten av helsevesenet i Norge. Det er null-toleranse for mobbing i Helse Midt-Norge og det er derfor iverksatt tiltak for å ta fatt i og motvirke mobbeadferd. 13 prosent av de spurte sier at de har lagt merke til mobbing eller trakassering av ansatte, snittet for helsesektoren i Norge er 19 prosent.
Mens årets undersøkelse viser at medarbeiderne generelt gir gode tilbakemeldinger på internt samarbeid, forhold til sin nærmeste leder og faglig utvikling, så scorer foretaksgruppen generelt dårlig på omdømme. Særlig er det Helse Nordmøre og Romsdal HF som scorer lavt her.
Presentasjon av arbeidsmiljøundersøkelsen 2011
Kontaktperson for media:
HR-direktør Sveinung Aune, Helse Midt-Norge RHF - mob. 91879675