Hopp til hovedinnhold

Positiv dialog om samhandling i Møre og Romsdal

Over 100 deltakere fra kommuner og helseforetak i Møre og Romsdal deltok fredag på dialogmøte i Molde om samhandlingsreformen. Møtet kom i stand i samarbeid mellom Fylkesmann, Helse Midt-Norge og KS i Møre og Romsdal.

Fylkesmann Lodve Solholm åpnet dialogmøtet med følgende oppfordring: La dette være starten på ei ny tid der vi samler alle gode krefter til å utvikle fylket vårt.

Solholm påpekte videre at Fylkesmannen har en viktig rolle i arbeidet med samhandlingsreformen. Møre og Romsdal samarbeider med Sør- og Nord-Trøndelag om dette. Han opplyste at samhandlignsreformen blir satsingsområde når det gjelder skjønnsmidler og at det er tett dialog med KS om dette.

Utsagn og kommentarer ble formidlet gjennom Twitter og Facebook i løpet av formiddagen. Her kan du også gi respons og kommenetere disse. Her er et utdrag:

Styreleder Kolbjørn Almlid på dialogmøte i MR "Helsedebatt må gå på hva er mest hensiktsmessig helsetilbud - Nytt HF får mer å spille på." "De som tror vi skal legge ned sykehus, skal få bite det i seg" "Umulig å bruke 7-800 mill til vedlikehold av sykehus som ikke skal brukes for framtida"

Styreleder John Harry Kvalshaug Helse Møre og Romsdal HF på dialogmøte i MR "Eget strategidokument høsten 2011 i samarbeid med kommunene"

Samhandlingsdirektør Daniel Haga Helse MN RHF på dialogmøte i MR "Konstruktivt med kommunenegrupperinger for å forberede samhandlingsreform" "Viktig å ha Fylkesmannen med på laget når helseforetak og kommuner forbereder for samhandlingsreform" "Ingen grunn til at MR skal bli hengende etter i å forberede samhandlingsreformen"

Adm.dir. Astrid Eidsvik Helse Sunnmøre HF på dialogmøte i MR "Videreutvikling av pasientforløp skal skje i samarbeid med kommunene" "Geriatri er en av de største utfordringene i samhandlingsreformen derfor er dette et satsingsområde hos oss"

Konst.adm.dir. Nils H Eriksson Helse Nordmøre og Romsdal HF på dialogmøte i MR "Sit beskrivelse: Bobler av samhandingsinitiativ i sykehuset"

På grunn av tekniske problemer, ble følgende presentasjoner ikke vist under møtet - men det gjøres i stedet tilgjengelig her:

Styreleder John Harry Kvalshaug, Helse Møre og Romsdal HF

Samhandlingsdirektør Daniel Haga, Helse Midt-Norge RHF

Adm.dir. Astrid Eidsvik, Helse Sunnmøre HF

Adm.dir. Nils H. Eriksson, Helse Nordmøre og Romsdal HF
 

For mer informasjon,
se også nettstedet for
Fylkesmannen i Møre og Romsdal
og KS i Møre og Romsdal.

Tilbakemelding på denne siden

Publisert: 01.04.2011 11:52

Tor Harald Haukås